Пеев с гол при животоспасяваща победа за Амкар

Захари Сираков бе титуляр и остана на терена през всичките 90 минути

Българинът Георги Пеев вкара гол при важния двубой на неговия Амкар срещу Криля Советов. За Амкар участие взе и друг българин - Захари Сираков, който бе титуляр и остана на терена до края на срещата.

Още в 7-та минута Пеев се възползва от подаване на Витали Гришин и откри резултата срещу пряк конкурент за оцеляване в руската Премиер Лига. При резултат 1:0 в своя полза като домакин Амкар не е губил през настоящата кампания и заигра с повече самочувствие.

В 58-та минута Константин Василиев асистира на Дмитри Белоруков, който отбеляза за 2:0 и сякаш сломи духа на гостите. Все пак с пасив от два гола Криля не спря да атакува и Сергей Петров намали до 1:2. Силите на гостите не стигнаха за нещо повече и срещата завърши с успех с 2:1 за клуба с българско участие.

След извоюваните три точки Пеев и компания вече са оцеляващи в групата от долната половина на таблицата. Амкар има 34 точки и е на 12-та позиция в класирането. Местата от 12-то надолу са свързани с плейофи за оцеляване или директно изпадане. Криля е на 14-то ниво в класирането.

Шльонск с двамата българи направиха важна крачка в битката за титлата (ВИДЕО)

Отборът победи Радомиак с 2:0