Малага измести Леванте от 4-ото място в Примера (видео)

Реал Сосиедад сложи тройка на Сарагоса

Малага се изкачи до последното място, даващо право на участие в Шампионската лига след минимален успех 1:0 над прекия конкурент Леванте в среща от испанската Ла Лига. Единственият гол отбеляза Хосе Рондон с глава през второто полувреме.

Малага доминираше през първото полувреме на „Ла Росаледа” преди венецуелският нападател да засече центриране на Хоакин Санчес от свободен удар, за да преодолее вратаря Густаво Мунуа в 51-ата минута за своя седми гол за сезона.

Третата поредна победа на Малага временно изкачи тима на 4-ото място – с 2 точки повече от Леванте.

В друг мач от започналия 26-и кръг в Примера Реал Сосиедад победи опашкарая Сарагоса с 3:0. Два от головете вкара Иманол Агирече. Един добави Карлос Вела.

Лидерът Реал Мадрид преследва тази вечер рекордната 10-а поредна победа като гост в мач срещу Реал Бетис, докато Спортинг Хихон приема Севиля.