Монтана засили Видима към "Б" група (видео)

Гостите надделяха трудно с 2:1 в Севлиево

Отборът на Монтана спечели с 2:1 при гостуването си на Видима Раковски в мач от 25 кръг на "А" група. Гостите поведоха с гол на Мирослав Антонов още преди да е изтекъл половин час от началото, но Видима изравни чрез Руслан Иванов малко след почивката. Победното попадение за монтанчани отбеляза Сечков с глава в 68-та минута. С днешната загуба Видима почти сигурно ще се отправи към "Б" група, тъй като е на цели 6 точки от зоната на спасението.

Домакините от Видима започнаха по-прибрано двубоя, като допускаха монтанчани лесно да стигат до наказателното им поле. След тихи първи 10 минути севлиевци първи стигнаха до чиста голова ситуация. Минков напредна отдясно и центрира много добре за Християн Кожухаров, който обаче с плонж не успя да вкара от добра позиция.

Гостите продължиха да владеят повече и в 26-та минута поведоха  в резултата. Мирослав Антонов получи чудесна центрирана топка и с глава не сбърка за 1:0. Около пет минути по-късно Ангел Русев демонстрира хубав удар от около 20 метра, но стражът на гостите Яначков трудно изби в корнер.

До края на първата част нови интересни ситуации пред двете врати нямаше и двата състава се оттеглиха да почиват. Второто полувреме започна по чудесен начин за домакините, но те отново не успяха да се възползват от голово положение. В 48-та минута Ангел Русев бе изведен очи в очи с Яначков, но не успя да направи добро първо докосване и загуби твърде лесно кълбото.

Само три минути по-късно Русев бе в основата на изравнителното попадение за домакините. Той се пребори за една спорна топка на границата на наказателното поле на Монтана и пусна наляво към Руслан Иванов, който с диагонален удар се разписа за 1:1.

Футболистите на Костадин Ангелов продължиха да показват балансирана игра, но сякаш играчите на Монтана показаха повече опит и спокойствие и стигнаха до нов гол. В 68-та минута играчите на Атанас Атанасов спечелиха корнер, след което последва центриране за Сечков на далечната града и той с глава отбеляза за 2:1.

Няколко минути по-късно Миро Антонов можеше да стигне до втори гол след чудесно центрирана топка от Тодоров, но стражът на Видима Василев изби в корнер акробатично. В последните минути с пропуски се отличиха Тафраджийски и Руслан Иванов,  домакините трудно успяваха да пробият защитните линии на Монтана и загубиха с 1:2, което почти сигурно ще ги изпрати в „Б“ група.

16.
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...