Сиена разпиля Дженоа на "Луиджи Ферарис"

Срещата бе прекратена за около половин час заради изцепки на феновете на домакините

Отборът на Сиена разгроми като гост Дженоа с 4:1 в мач от 34-ия кръг на Серия А. Срещата на "Луиджи Ферарис" бе на косъм от прекратяване след изцепки на феновете на "грифоните", които очевидно изнервени от невъзможността на техните любимци да запишат успех в 11-и пореден сблъсък, започнаха да хвърлят по терена факли и димки в 58-ата минута.

След десетина минути играчите на Сиена и съдийската тройка се прибраха в съблекланите, но футболистите на Дженоа останаха на терена, тъй като получаваха заплахи за саморазправа от собствените си фенове.

В крайна сметка след около половин час срещата бе подновена. Гостите бяха натрупали солидната си преднина след два гола на Франко Бриенца в 17-ата и 37-ата минута, а по веднъж се разписаха Матиа Дестро в 19-ата и Луиджи Джорджи в 49-ата.

В 79-ата минута домакините успяха да стигнат до почетно попадение, но благодарение на автогол на Кристиано Гросо.

По този начин отборът на Сиена събира актив от 42 точки, заемайки 10-а позиция, докато Дженоа е само на едно място над зоната с тимовете, застрашени от изпадане с 36 пункта.