Черноморец подгони Лудогорец и дръпна с 5 точки на Литекс след успех над Ботев (Враца) (видео+снимки)

Черноморец (Бургас) спечели с 3:1 домакинството си на Ботев (Враца) от 25-ия кръг на родната "А" група

Отборът на Черноморец (Бургас) постигна 16-ата си победа в родната „А” група от началото на сезона, след като днес спечели с 3:1 като домакин на Ботев (Враца). Двубоят се проведе на стадион „Лазур” и бе от 25-ия кръг на шампионата. „Акулите” бяха по-добрият тим на терена и създадоха повече голови възможности пред противниковата врата, като заслужена се добраха до трите точки.

Домакините имаха възможност да открият резултата още в 20-ата секунда, когато Шаешу стреля към Цветковски, но кълбото прелетя покрай вратата на гостуващия тим. Последва и шанс пред Боли, но играчът на домакините не успя да вкара, а малко след това Балтанов стреля към вратата на Черноморец, но кълбото премина в близост до лявата греда.

Така се стигна до 14-ата минута, когато Христов успя да прати кълбото в мрежата на гостите, след като бе намерен в наказателното поле на съперника. В следващите минути нямаше много интересни моменти пред двете врати, а в 38-ата Ботев (Враца) успя да изравни след много красив гол на Илия Илиев, който изпълни пряк свободен удар за гостите, а топката първо срещна напречната греда, след което се оплете в мрежата на Стоян Колев.

До края на първото полувреме „акулите” отново успяха да поведат. Това се случи в 42-ата минута, когато Асис центрира кълбото в наказателното поле на Ботев (Враца), а Боли успя да го прати зад Цветковски. В края на първата част Христов пропусна да отбележи трети гол за домакините, като ударът му премина над напречната греда.

Втората част започна по отличен начин за Черноморец, тъй като в 47-ата минута Шаешу със страхотно изпълнение успя да прати топката във вратата на Ботев (Враца). Малко след това Шаешу можеше да достигне до втория си гол в мача, но изстрелът му премина в близост до лявата греда на вратата на Цветковски.

В 57-ата минута Цонков нанесе много силен изстрел, но кълбото излезе в аут, като премина покрай дясната греда. Малко след като изтече час игра от началото на двубоя, се стигна до един от най-интересните моменти в мача. Главният съдия отсъди дузпа в полза на Черноморец за съприкосновение между Цветковски и Боли, но впоследствие промени решението си, като отмени 11-метровия наказателен удар и показа жълт картон на играча на Черноморец за симулация.

В 77-ата минута Мелкунян можеше да отбележи четвърти гол за домакините, но силният удар на играча на Черноморец бе спасен от Цветковски. Балтанов пък пропусна да отбележи за гостите, след като ударът му не се оказа проблем за Стоян Колев. В последната 90-та минута домакините останаха с човек по-малко, след като Цонков видя за втори път картона с жълт цвят. До края на двубоя нови попадения не паднаха и така „акулите” спечелиха срещата с 3:1.

След тази победа Черноморец остава на 3-ото място, като вече има 54 точки и е на 1 зад 2-ия Лудогорец и с 5 пред 4-ия Литекс. Ботев (Враца) пък остава на 12-ата позиция и има 21 пункта.