Локо (Пд) обърна и би Левски, въпреки съдията (+ВИДЕО)

Сините поведоха с 2:0, но допуснаха пълен обрат, реферът не дава чиста дузпа за домакините и червен картон за Пламен Илиев

Локомотив (Пд) успя да превъзмогне изоставане от два гола срещу Левски, за да осъществи пълен обрат и да победи с 3:2 „сините” в спор за местата, даващи право на участие в Лига Европа. Столичани поведоха с 2:0 след два бързи гола на Йовов и Райков, но пловдивчани изравниха до почивката. Карвальо и Тодоров бяха точни за тима на Емил Велев. Но след изравнителния гол явна игра с ръка на Нуно Пинто в наказателното поле не бе отчетена от главния рефер Таско Тасков. През втората част Локомотив осъществи пълен обрат след гол от дузпа на Христо Златински за нарушение на вратаря Пламен Илиев, което заслужаваше червен картон, след фрапираща грешка на десния бек в този мач Иво Иванов.

Победата изкачва Локомотив (Пд) на четвъртото място в класирането с актив от 55 точки, с две повече от Литекс и Левски, които поделят 5-ата позиция. Смърфовете са на 1 точка от третия Черноморец, а освен това играят и финал за Купата на България срещу Лудогорец.

Мачът започна с бавно темпо – Локомотив разиграваше продължително, докато Левски дебнеше на контраатака. „Сините” бързо излязоха напред в резултата. Грешка на Танко Дяков в центъра позволи на Жуниньо да изведе Йовов сам срещу вратаря. Ветеранът прокара топката между краката на Караджов и откри. Само четири минути по-късно падна и вторият гол за гостите след нова грешка в защитата на домакините. Изритана топка на Пламен Илиев в половината на Локомотив доведе до неразбирателство между централните защитници на домакините. Райков пое и търкулна топката покрай Караджов за 2:0.

Левскарите си помислиха, че мачът е приключил и се успокоиха, но „смърфовете” далеч не бяха на същото мнение. В 29-ата минута, 11 след втория гол на Левски, те върнаха едно попадение. Лазаров хитро пропусна пас по земя, Тодоров пое в наказателното поле и пусна към Карвальо, който засече в мрежата за 1:2.

Изравнителният гол дойде след подаване на Златински, което разсече защитата на Левски. Карвальо сви към непокрития Тодоров, който на празна врата направи 2:2 в 40-ата минута.

В 41-ата минута имаше основания за дузпа в полза на Локомотив, след като топката срещна ръката на Нуно Пинто в наказателното поле при центриране на голмайстора Тодоров. Португалецът извърна лявата си ръка по посока на кълбото, но Таско Тасков не посочи бялата точка.

При 2:2 приключи това вълнуващо първо полувреме.

14 минути след подновяването на играта Христо Йовов получи разтежение и бе заменен от нападателя Иван Цветков. Само две минути по-късно, в 61-ата, Локомотив получи право на дузпа, след като защитникът на Левски Иво Иванов, който играеше като десен бек, върна лошо към вратаря Илиев. Карвальо пое топката, излизайки сам срещу Пацо Тигъра, който го фаулира в наказателното поле. За действието си „синият” капитан получи само жълт картон.

Треньорът на Левски Ясен Петров се опита да промени негативния развоя за неговия тим с включването на юношите Цветелин Тонев и Антонио Вутов. Но „сините” не успяха да създадат нищо повече от едно разбъркване във вратарското поле, при което Караджов спаси шут на Райков от непосредствена близост.