Георги Пеев и Благой Георгиев изпратиха с голове сезона в Русия

Пламен Николов пак бе титуляр за изпадналия Том Томск, Захари Сираков игра рамо до рамо с Пеев

Четирима българи играха като титуляри за своите отбори в последния 44-и кръг на руската Премиер лига. Георги Пеев и Благой Георгиев се разписаха за своите Амкар (Перм) и Терек (Грозни), а Пламен Николов игра цял мач при прощалната победа на изпадналия Том Томск. Захари Сираков игра заедно с Пеев от първата минута за Амкар.

Спасилият се отдавна Амкар (Перм) разгроми с 4:1 у дома Волга, макар че вратарят на Амкар бе изгонен само след 10 минути игра.

Срещата на стадион „Звезда” в Перм почна кошмарно за домакините. Стражът Сергей Нарубин получи директен червен картон в 10-ата минута, а Шота Бибилов реализира отсъдената дузпа за Волга – 0:1.

Георги Пеев и Захари Сираков бяха сред титулярите на Амкар и изобщо не се стреснаха от числения превес на гостите.

Голмайсторът на Амкар Сергей Волков изравни за 1:1 в 31-ата минута, а седем по-късно Митар Новакович направи пълен обрат – 2:1.

През втората част голеадата на десетте от Амкар продължи. Померко от гостите бе изгонен за втори жълт картон в 67-ата минута, а Амкар получи дузпа.

Зад топката застана Георги Пеев, който завърши сезона в стил и се разписа за 3:1.

В 81-ата минута резервата Суботин направи 4:1.

4 минути преди края Георги Пеев бе заменен и получи овациите на феновете по трибуните.

Амкар завършва на 2-о място в групата на изпадащите с 58 точки и ще играе и догодина в елита. Волга има 41 и ще играе плейаут за оставане в Премиер лигата.

Благой Георгиев игра като титуляр за Терек при 1:1 като гост срещу Криля Советов. Българският национал се разписа още във 2-ата минута за 0:1 и получи жълт картон през втората част. Георгиев бе заменен в последните секунди.

Корниленко пък преди това изравни за Криля за 1:1 в мач без значение.

Терек завършва на 3-о място в групата на изпадащите с 52 точки. Криля е 4-и с 51.

Пламен Николов и Том Томск се сбогуваха с елита с победа. Том победи у дома с 2:1 Ростов.

Пламен Николов игра цял мач за Том и се представи добре.

Казов откри за Том в 58-ата минута.

Бракамонте изпусна дузпа за Ростов в 71-ата минута, но резервата Кирченко изравни 5 минути преди края.

В третата минута на продължението Ребко даде утешителна награда на Том с победен гол за 2:1.

Амкар изпада със своите 37 точки, а Ростов ще играе плейаут с 48.