Шок за Виляреал: „Жълтата подводница” изпадна в Сегунда (ВИДЕО)

Райо Валекано и Сарагоса победиха в последния кръг и се спасиха

Тазгодишният участник в Шампионската лига Виляреал завърши по кошмарен начин сезона. „Жълтата подводница” загуби с 0:1 от Атлетико Мадрид като домакин и изпадна от елита след победи на преките си конкуренти за оцеляване.

На „Ел Мадригал” носителят на трофея в Лига Европа дойде с надеждата да открадне 4-ото място от Малага и да играе в Шампионска лига през следващия сезон. Това обаче не се случи, защото Малага спечели своя мач от последния 38-и кръг и запази заветното 4-о място.

Фалкао не бе в настроение за прошка и след нервен мач прати Виляреал в Сегунда дивисион с победен гол за 0;1 в 88-ата минута на мача.

По същото време Сарагоса спечели с 2:0 като гост на играещия само за честта си Хетафе.

Тимът от мадридското предградие се оказа любезен домакин и завърши мача с 8 души. Сарабия бе изгонен с два жълти картона още в 25-ата минута. В 57-ата Торес съшо си изкара втори жълт картон, но този път направи и дузпа за Сарагоса.

Апоно вкара от бялата точка и изведе гостите напред. За тях само победа даваше шансове за оцеляване.

В 83-ата минута резервата на Сарагоса Джумович също бе изгонен. Три минути преди края централният нападател на Хетафе Федор си изпроси директен червен картон и остави отбора си с 8 души на „Колизеум Алфонсо Перес”.

Пак с двама души повече Сарагоса затвори мача. Елдер Пощига вкара окончателния гол на спасението за 0:2 в продължението на мача.

Последният пирон в ковчега на Виляреал бе забит от Райо Валекано.”Пчеличките” посрещнаха Гранада в директна битка на застрашените и победиха с 1:0. Двата отбора сякаш повече се интересуваха повече от събитията по другите терени и тактично изчакаха да разберат развоя на срещите.

Чак в продължението на двубоя, когато се разбра, че Виляреал пада от Атлетико, ветеранът Раул Тамудо, който влезе като резерва, вкара гол за „пчеличките” за 1:0. Попадението остави Райо и Гранада в елита и прати Виялреал във втория ешелон.

В мач без значение Еспаньол и Севиля направиха 1:1. Алваро Негредо откри за тима от Бетис в последните секунди на първата част, а Фелипе Коутиньо изравни за каталунците през втората.

Виляреал остана 18-ти под чертата с 41 точки. Гранада се сапси с 42, а Райо и Сарагоса събраха по 43.