Чанович: Наказаха ни по най-тъпия начин

По-добре да ни бяха вкарали още в 5-ата минута

Вратарят на Черно море Александър Чанович изрази своето разочарование и това на съотборниците си след минималната загуба срещу ЦСКА, дошла в добавеното време.

„Много голямо е разочарованието, защото е много неприятно така да загубим в последната минута. Според мен не заслужихме така да загубим и по такъв начин. По-добре да ни бяха вкарали още в 5-ата минута. Моите съотборници много се бориха, борба до последна сила и в последната минута един тъп и смешен гол да ни вкарат. Разбира се, че много сме разочаровани. Ако погледнем реално, естествено, че ние уважаваме ЦСКА като клуб и като отбор - с добри футболисти и още по-добър вратар Китанов, той ни отне точката или дори три. Нашето положение беше най-реално, което Китанов спаси. Те не направиха нищо особено. Държаха топката, имаха контрол върху мача, но нямаха положения, само на Манолев и един удар с глава. Ние имахме едно реално положение, не го използвахме и накрая ни наказаха по най-тъпия начин. Какъв план можеш да имаш срещу ЦСКА, Левски или Лудогорец на техен терен? Да чакаш 1-2 положения. Не може да чакаш да дойдеш в София и да имаш инициатива срещу ЦСКА. Ние имахме план да имаме дисциплина, не да се защитаваме, а да играем сигурно в дефанзивен план и ако се получи шанс пред нашите нападатели, да вкараме гол. Какво се случи при гола? Деконцентрация може би. Мишо Венков направи един ненужен фаул. Даже не знам кой вкара гола. Оказа се сам в малкия пеналт, може би и аз трябваше да се намеся по-добре и така”, коментира 33-годишният сърбин.