Рома разби Палермо в слаб мач за Чочев (ВИДЕО)

"Вълците" победиха с 4:1 и са втори заедно с Милан, само на две точки зад Ювентус

Ивайло Чочев беше титуляр, но изигра слаб мач и беше заменен в 69-ата минута при тежката загуба на Палермо с 1:4 като гост на Рома в последния мач от 9-ия кръг на Серия А. Римляните се изравниха по точки с втория Милан и са само на две зад лидера Ювентус.

Ел Шаарави направи първия пропуск в мача след двата си гола през седмицата в Лига Европа срещу Аустрия (Виена) (3:3). В 31-ата минута Джеко продължи за Мохамед Салах и египетският бързак прокара силно през краката на вратаря на близката греда за 1:0.

Диаманти бе близо до изравняване от фаул, направен от Жуан Жезуш след огромна негова издънка. Затова Спалети смени Жезуш на почивката и пусна Флоренци, размествайки постройката на терена.

В 51-ата минута Леандро Паредес центрира от далечен фаул, а вратарят Посавец проспа ситуацията, топката тупна пред него и без никой да играе с нея влетя в мрежата – 2:0.

Шчесни направи бързо двойно спасяване при изстрели на Диаманти и Анджелкович, а после Салах и Флоренци разиграха бързо, Джеко получи в наказателното поле и без сила, но прецизно насочи в долния десен ъгъл – 3:0.

Чочев отстъпи място на Робин Куасон и именно резервата вкара от дистанция след рикошет в Манолас, който заблуди полския страж на домакините.

Рома пак включи на високи обороти и Салах намери Ел Шаарави, който вкара под вратаря на близката греда за крайното 4:1.