Сензацията Лайпциг се изравни с Байерн на върха (ВИДЕО)

Тимо Вернер вкара два пъти и даде асистенция за 3:1 над Майнц

Сензацията РБ Лайпциг се изравни по точки с Байерн Мюнхен на върха в Бундеслигата, след като надигра Майнц с 3:1 на своя стадион в 10-ия кръг. Тимо Вернер беше звездата на тима с два гола и асистенция.

Лайпциг от няколко кръга насам е най-добрият дебютант в историята на немския елит и вече 10 кръга няма загуба, като постигна седмия си пореден успех днес. Само преди три дни Майнц беше тежко разгромен с 1:6 от Андерлехт в Лига Европа и сега регистрира ново поражение.

Началото беше ударно и Тимо Вернер използва рикошет при удар на Емил Форсберг, насочил топката към него, за да се разпише отблизо за 1:0 още в 3-ата минута.

В 21-ата минута Вернер демонстрира експлозивната си скорост и нахлу отдясно, за да достави за Форсберг и шведът покачи на 2:0.

Пак същата комбинация минута преди почивката – Форсбгер намери Вернер и той с едно докосване насочи в мрежата за класика.

Вратарят Йонас Льосл попречи на Вернер да направи хеттрик през втората част, а Щефан Бел вкара почетен гол с глава за Майнц от няколко метра за крайното 3:1.

Лайпциг има 24 точки, толкова има и Байерн, но баварците са лидер с по-добра голова разлика. Майнц е 10-ти с 14 точки.