Анди Мъри пренесе олимпийския огън през кортовете в Уимбълдън

Мъри, който преди две седмици загуби финала на откритото първенство на Великобритания именно на този корт, пренесе огъня с усмивка и поздравителни жестове към своите фенове

Понеделник беше ден за "гейм, сет и мач" за олимпийския огън, който посети централния корт в "Уимбълдън" в ръцете на популярния шотландски тенисист Анди Мъри.

Мъри, който преди две седмици загуби финала на откритото първенство на Великобритания именно на този корт, пренесе огъня с усмивка и поздравителни жестове към своите фенове. Той предаде щафетата към петкратната шампионка на турнира Винъс Уилямс, а двамата приключиха срещата с целувка.

"Това момент, в който всеки човек би бил горд", каза Мъри.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Класиране по медали на Олимпиадата след деветия ден

Китай продължава да води в класацията

Анди Мъри загуби финала на смесени двойки

Британците Анди Мъри и Лора Робсън загубиха финала на смесени двойки от Виктория Азаренка и Макс Мирний (Беларус)

Дел Потро спечели бронзовия медал

Аржентинецът победи в малкия финал поставения под номер 2 Новак Джокович

Анди Мъри накара Великобритания да се гордее, триумфира с олимпийското злато

Представителят на домакините не остави шансове на Роджър Федерер във финала на олимпийския турнир

Сестрите Уилиямс спечелиха за трети пореден път олимпийската титла на двойки

Винъс и Серина победиха на финала поставените под номер 4 Андреа Хлавачкова и Луцие Храдецка от Чехия

Французи спечелиха бронзовите медали в тениса на двойки

Жулиен Бенето и Ришар Гаске победиха в малкия финал испанците Фелисиано Лопес и Давид Ферер със 7:6(4), 6:2

Серина Уилямс унищожи Шарапова на финала и стана олимпийска шампионка

Американката заслужи златото с най-добрия си тенис и не остави шанс на Маша за 6-0, 6-1

Първи бронз за Азаренка и Беларус

Водачката в световната ранглиста победи рускинята Мария Кириленко с 6:3, 6:4 в спора за отличието