Попето и Спартак се възползваха от помощта на Занев с Амкар

Московчани отвориха разлика от 8 точки

Спартак Москва победи с 1:0 Анжи Махачкала в среща от 19-ия кръг в Русия. Така московчани вече има аванс от 8 точки на върха в класирането пред Зенит. Футболистите на Масимо Карера са с актив от 44 точки, а "питърци" имат 36. Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за Спартак Москва и остана на терена до 60-ата минута, когато на неговото място влезе Жано Ананидзе. Малко по-късно падна и единственият гол в мача, дело на Александър Самедов след перфектно центриране на Дмитрий Комбаров.

В 41-ата минута родният национал отклони с пета топката след неособено добро центриране на Дмитрий Комбаров, но не успя да уцели вратата.

След час игра Ивелин Попов отстъпи мястото си на Жано Ананидзе. Българинът беше най-активният футболист на домакините до момента, но отпадна физически и Карера не изневери на практиката си винаги да го сменя.

В 67-ата минута обаче Комбаров качи топката на главата на Самедов и руският национал отбеляза първия си гол за клуба след трансфера си от Локомотив (Москва) през януари.

По-рано Петър Зенев и Амкар победиха с 1:0 Зенит, а българинът поведе съотборниците си с капитанската лента.