Ливърпул обърна трудно най-слабия гост във Висшата лига (ВИДЕО)

Вайналдум и Джан вкараха много ценни голове в битката за топ 4 при 2:1 над Бърнли на "Анфийлд"

Много трудно Ливърпул направи обрат с 2:1 на своя „Анфийлд” срещу най-слабия гост във Висшата лига Бърнли и дръпна с 5 точки на Арсенал и с 6 на Манчестър Юнайтед в битката за топ 4 и място в Шампионска лига.

Бърнли, спечелил едва две точки далеч от дома този сезон, поведе рано с гол на Ашли Барнс, а Джорджиньо Вайналдум изравни в добавеното време на първата част. Прецизен нисък изстрел на Емре Джан в долния десен ъгъл донесе едва 4-ия успех на мърсисайдци във всички турнири през 2017-а.

Ливърпул е 4-ти с 55 точки, на една зад втория Тотнъм и третия Манчестър Сити, които са с мач по-малко. Арсенал е пети с 50, а Юнайтед шести с 49, но те имат по два мача по-малко от тима на Клоп.

Бърнли победи Ливърпул с 2:0 на своя „Търф моор” и даде ранна заявка отново да огорчи „червените”. В седмата минута Матю Лоутън изпрати много хубав фалцов пас зад защитата и на втора греда Ашли Барнс протегна крак, за да вкара зад Миноле за 1:0. Бърнли вкара на „Анфийлд” за първи път от над 40 години насам.

Садио Мане копна от дясното крило към втората греда в 14-ата минута, но там Ориги стреля от грешната страна на гредата.

Атаките на Бърнли продължиха да изглеждат по-опасни през първата част, но Ливърпул намери начин да не губи на почивката. Ориги центрира отляво, Вайналдум не се справи добре, но рикошет от защитник върна топката в краката му и той отблизо изравни в добавеното време.

Незабележимият в мача Коутиньо отстъпи място на младока Бен Уудбърн след час игра и само минута по-късно Ливърпул обърна мача. Ориги пусна на свободния Емре Джан пред наказателното поле, а немският национал прецизно насочи към долния десен ъгъл и макар в удара да нямаше много сила Том Хийтън не успя да покрие ъгъла навреме – 2:1.

Садио Мане изпусна шанс да реши всичко и стреля централно от няколко метра, което позволи на Хийтън да избие над вратата.

Бърнли имаше един последен голям шанс да си тръгне с точка в добавеното време, но волето на Лоутън пред вратарското поле вдясно мина над целта за успокоение на „Анфийлд”.