Канада постигна победа над Бразилия

"Кленовите листа" надвиха "кариоките" със 79:73

Канада победи Бразилия със 79:73 и запази шансове за класиране на четвъртфиналите в женския баскетболен турнир в Лондон.

Канадките поведоха с 39:25 на почивката, но през втората половина на двубоя позволиха на "селесао" да намали значително изоставането си. Въпреки това до обрат не се стигна.

Бразилия все още няма победа на олимпийския турнир и класирането на тима във фазата на директните елиминации остава под въпрос.

Най-резултатна в срещата беше бразилката Ерика Соуса с 22 точки. Къртни Пилипаитис и Ким Смит вкараха по 14 точки за канадския състав, който заема четвърта позиция в класирането.

САЩ защити олимпийската си титла в баскетбола

Отборът на САЩ защити олимпийската си титла в баскетбола при мъжете, след като надви игралия достойно тим на Испания със 107:100 във финала

Русия грабна бронза в мъжкия баскетбол

Русия спечели бронзовите медали от олимпийския баскетболен турнир при мъжете, след като в спор за третото място се наложи с 81:77 точки над Аржентина

ФИБА обмисля ограничение на възрастта в олимпийския баскетбол

ФИБА Свят обмисля да въведе ограничение за възрастта на играчите в олимпийския баскетболен турнир при мъжете

Баскетболистките на САЩ спечелиха пета поредна олимпийска титла

Американките триумфираха общо за седми път в историята си след 86:50 срещу Франция

Австралийките биха Русия и се окичиха с бронзовите медали в Лондон

Олимпийският вицешампион от Пекин'2008 Австралия спечели бронзовите медали в турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Лондон.

САЩ отвя Аржентина и се класира за финала на баскетболния олимпийски турнир

Американците ще спорят за златото с Испания в повторение на финала от Пекин през 2008-ма

Испания обърна Русия и ще играе на финал

Това е втори пореден финал за Пау Гасол и компания

Леброн Джеймс стана вторият баскетболист с "трипъл-дабъл" в историята на олимпийските игри

Звездата на Маями Хийт и олимпийския отбор на САЩ Леброн Джеймс стана вторият играч с "трипъл-дабъл" в историята на Олимпийските игри, а също така и първият американец с подобно постижение.

Французойките биха Чехия и са на полуфинал

Женският национален отбор по баскетбол на Франция се класира за полуфиналите на Олимпийските игри в Лондон, след като тази нощ се наложи изключително драматично над Чехия със 71:68