Петър Белберов с трети златен медал за по-малко от месец

Другите ни боксови национали също се пребориха за титлите в Ямбол

Националът ни по бокс Петър Белберов спечели трето състезание с международно участие в рамките на 20 дни.

Боксьорът ни в категория над 91 кг. победи румънеца Даниел Бурчио във финала на Националната боксова лига в Ямбол.

Белберов прибра чек за 1000 лв. и се окичи с трети златен медал през ноември, след като вече завоюва титли и купи в Прищина (Косово) и Тампере (Финландия).

27-годишният софиянец преди финала в Ямбол имаше две победи от предните кръгове от Националната боксова лига в Пазарджик (през май) и София (през октомври).

Другите национали също се пребориха за титлите в Ямбол - Тинко Банабаков победи Димитър Илиев (52 кг), а Даниел Асенов (56) нямаше проблеми срещу Емануил Богоев.

Тази година не бе излъчван отборен шампион, макар състезателите да бяха разделени по 8 в тимовете „Ханове“ (с треньор Палми Ранчев), „Лъвове“ (Жоел-Солер Арате), „Багатури“ (Валентин Поптолев) и „Вълци“ (Александър Александров).

Следващото издание на Лигата обаче ще има и отборен победител. Целта на Националната боксова лига е да популяризира бокса и да даде повече възможности за срещи на най-добрите ни състезатели.

Към формата интерес проявяват и съседни на нас държави, така че занапред може да се мисли и за Балканска лига.