24 от 24 за ЦСКА

Армейците, водени от Атанас Борносузов, победиха Национал с 5:0

Юношите на ЦСКА от набор 2004 победиха Национал с 5:0 в отложен мач от XXIV кръг на първенството. Двубоят се игра на базата в Панчарево.

Армейците, водени от Атанас Борносузов, можеха да поведах в резултата още в 5-та минута, но след силен шут на Георги Чорбаджийски топката срещна напречната греда. Червените откриха в 17-та минута след гол на Павел Жабов.

В 23-та Йоан Борносузов удвои за тима ни, а Жабов направи преднината ни класическа минута по-късно. В 31-та минута Национал получи дузпа след нарушение на нашия вратар, който след това спаси удара на играча на гостите.

В 46-та минута Жабов оформи хеттрика си за 4:0, а Чорбаджийски вкара фантастичен гол със странична ножица за 5:0 в 57-та минута на двубоя, пише официалният сайт на ЦСКА и допълва:

Мача започнаха и шестимата ни юноши, които бяха проектонационали от 7 до 9 май - Иван Маринов, Мартин Влаевски, Валентин Ситнилски, Ясен Цеков, Павел Жабов и Йоан Борносузов.

В неделя (13 май) ЦСКА гостува на Локомотив (София). Двубоят е насрочен за 9:30 часа.