Нефтохимик записа трети пореден успех

Деян Христов вкара победното за "шейховете"

Нефтохимик продължава победната си серия в контролите, след като на стадиона в Каблешково победи втородивизионния Несебър с 1:0.

Това беше трети пореден успех за тима от старта на подготовката за новия сезон в Югоизточната Трета лига.

До средата на първата част играта се водеше предимно в центъра, без особени опасности и пред двете врати. В 23-та минута Цветан Филипов изведе в дълбочина Деян Христов, който стреля в срещуположния ъгъл на вратата. След няколко минути отново Деян Христов имаше възможност да се разпише, след добро центриране на Кристиян Мирославов, но пропусна.

До края на полувремето нулевото равенство се запази. Десет минути след подновяването на играта Деян Христов вкара победното попадение за "шейховете", след като бе намерен непокрит във вратарското поле от Михаил Георгиев. Малко след това 16-годишният Павел Русев можеше да удвои аванса на бургазлии, след като получи добър пас от Даниел Андреев, но се забави да стреля.

Минута преди последния съдийски сигнал Даниел Стоянов направи самостоятелен пробив, но пред вратата се поколеба и пропусна. Отборът на Несебър също имаше няколко възможности да промени резултата, но не успя да ги реализира.

Следващата проверка за Нефтохимик е на 18.07 (сряда), в Обзор, където от 18:00 часа, тимът ще се изправи срещу Черноморец Балчик.