Усик спечели битката на Кралете

Украинецът стана абсолютен шампион в полутежка категория

Украинецът Олександър Усик спечели безапелационно обединителния двубой в полутежка категория срещу руснака Мурат Гасиев на голяма гала-вечер в Москва. Едва за пети път в историята на професионалния бокс тй беше коронован за Крал на кралете, който ще бъде едновременно носител на четирите най-престижни боксови пояса.

Двамата се срещнаха във финала на уникалния турнир Световни боксови суперсерии.

Усик доминираше напълно в мача, като разчиташе на своята маневреност и техника, нанесе много удари и не търсеше на всяка цена нокаут, а по скоро победа по точки, докато Гасиев така и не успя да попречи на плана му. В крайна сметка украинецът категорично спечели, след като съдиите написаха в картите си 120:108, 119:109, 119:109.

В допълнение победителят получи специалния трофей на името на Мохамед Али от ръцете на последната му съпруга, както и чек за $10 млн.