Алан Дзагоев избута ЦСКА до страхотен обрат срещу Волга

Дзагоев вкара два гола, единият от които невероятна задна ножица, ЦСКА обръща от 0:2 до 3:2 като гост

ЦСКА (Москва) направи забележителен обрат като гост на Волга във втори мач от 9-ия кръг на руската Премиер лига и оглави поне за няколко часа таблицата.

На стадион „Локомотив” в Нинжни Новгород „армейците” на Леонид Слуцки губеха с 0:2 на почивката, но след паузата се преобразиха и спечелиха с 3:2.

Победата е шеста поредна за ЦСКА в шампионата, а Волга загуби втори пореден мач с 2:3, след като води с 2:0.

Гостите очаквано повече играеха с топката през първата част, но не правеха нищо с нея. Играта на нигериеца Ахмед Муса не вървеше в предни позиции, но Слуцки няма много опции заради контузиите на Сейду Думбия и Томаш Нецид.

Волга поведе в средата на първата част с една от редките си атаки. Илия Максимов получи под ъгъл в наказателното поле и с техничен удар по земя прати по диагонала неспасяемо в десния ъгъл, където топката се удари в страничния стълб и влетя в мрежата.

Играта на ЦСКА се разстрои още повече. Волга се добра до няколко удобни ситуации от статични положения и се възползва от една от тях.
Минута преди паузата Алексей Сапогов стреля от 20-ина метра от пряк свободен удар и перфектно над стената заби ниско до гредата на безпомощния Акинфеев за 2:0.

На почивката думите на Слуцки явно са подействали мотивиращо на ЦСКА, защото гостите бяха напълно променени.

В основата на обрата беше звездата на Русия на Евро 2012 Алан Дзагоев. В 57-ата минута Дзагоев намали на 2:1, а след попадението ЦСКА натика съперника в неговото поле.

Марио Фернандес и Зоран Тошич показаха неточен мерник, но в 69-ата минута Дзагоев възстанови ремито със страхотна задна ножица.

Марио Фернандес центрира от аутлинията и малко зад дузпата Дзагоев с акробатична задна ножица намери мрежата за 2:2.

В последните минути домакините бяха истински опълченци, но защитата им не издържа.

Кейсуке Хонда пусна пас над отбраната, а от сам срещу вратаря грешникът до този момент Ахмед Муса изкупи вината си и с едно докосване от въздуха засече покрай вратаря Абаев за крайното 2:3.

ЦСКА е лидер в класирането с 21 точки, на две преди Терек на Благо Георгиев, който приема Локо (Москва) тази вечер. Волга е 14-ти с 4 пункта.
Мартино: Очевидно възрастта вече е проблем за Меси