Малката Борусия загуби с 0:5 от шампиона Дортмунд (видео)

Възпитаниците на Юрген Клоп прекъснаха по впечатляващ начин серията си от две поредни срещи без успех в Бундеслигата

Шампионът Борусия (Дортмунд) разгроми гостуващия Борусия  (Мьонхенгладбах) с 5:0 в мач от шестия кръг на германското футболно първенство. Възпитаниците на Юрген Клоп прекъснаха по впечатляващ начин  серията си от две поредни срещи без успех в Бундеслигата и се  изкачиха на трето място с 11 точки. Лидер е Байерн (Мюнхен) с пълен актив от 18 точки, а на второ място с 13 точки Айнтрахт (Франкфурт), който в неделя приема Фрайбург.

Двубоят започна равностойно на "Сигнал Идуна Парк", въпреки  че Невен Суботич можеше да открие за домакините в 12-ата минута, но нацели напречната греда, след като засече с глава центриране от корнер на Якуб Блашчиковски. В 35-ата минута бившият играч на гостите Марко Ройс направи 1:0 след самостоятелна акция и удар между краката на Марк-Андретер Щеген. Пет минути по-късно Суботич удвои с глава след подаване от ъглов удар на Блашчиковски.

Ройс направи резултата класически в 70-ата минута с удар от малък ъгъл след двойно подаване с Марио Гьотце. Илкай Гюндоган вкара четвърти гол в 79-ата минута, след като засече от точката на дузпата отлично подаване на Блашчиковски  от ляво. В 85-ата минута Гюндоган изведе Блашчиковски в ляво в пеналта и полякът оформи крайното 5:0 с точен изстрел в близкия ъгъл.