164 деца, лишени от родителски грижи, се впуснаха в спортен турнир в Благоевград

Деца от Якоруда, Дупница, София, Благоевград, Гоце Делчев, село Първомай и село Разлив участваха в надпреварата

Днес в Благоевград на спортната база на ЮЗУ "Неофит Рилски" се проведе четвъртият зонален шампионат за деца, лишени от родителски грижи под наслов "СПОРТЪТ ДОСТЪПЕН ЗА ВСИЧКИ ДЕЦА".

Организатор на събитието е Сдружение "Българска спортна федерация за деца, лишени от родителски грижи" съвместно с Държавната агенция за закрила на детето и с изключителната подкрепа на Корпоративна търговска банка АД.

В състезанията взеха участие 164 деца от Якоруда, Дупница, София, Благоевград, Гоце Делчев, село Първомай и село Разлив. Децата мериха сили в традиционните пет вида спорт - футбол, баскетбол, лека атлетика, тенис на маса и бадминтон. Комплексен победител в надпреварата станаха възпитаниците на ДДЛРГ "Петър Димитров" от село Първомай.

Осигурени бяха много награди, купи и медали за победителите. Проявата е последният от четирите зонални турнира, предшестващи Осемнадесетия национален шампионат за деца, лишени от родителски грижи, който ще се проведе през м. декември в София.