Везенков помогна за убедителен успех на Олимпиакос

Българинът с 5 точки в мач от Евролигата

Александър Везенков вкара 5 точки и взе 2 борби за 7 минути игрово време при убедителния успех на Олимпиакос с 99:80 като гост на Алба Берлин в мач от 10-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Българинът, който напоследът рядко получава шансове за изява, този път заслужи доверието на треньора Кестутис Кемзура.

Два дни по-рано гръцкият тим загуби от Байерн в Мюнхен, като Везенков не получи игрово време и остана на резервната скамейка през целия мач.

Снощи Олимпиакос натрупа солиден аванс още в началото, като на почивката двата отбора се оттеглиха към съблекалнята при резултат 55:38 в полза на гръцкия тим. След подновяването на играта по-активни останаха гостите, които до края поддържаха преднината си.

Александър Везенков игра в края на втората и в края на четвъртата част за по три минути. Най-резултатен за гръцкия отбор бе Огъстин Рубит с 16 точки, Йоргос Принтезис добави 15, а Брендън Пол, Василис Спанулис и Костас Папаниколау също достигнаха до двуцифрен актив.

За тима на Алба Маркус Ериксон вкара 16 точки, а с 15 остана Макай Мейсън.

За Олимпиакос победата бе четвърта в турнира и тимът се изкачи на 12-то място. Алба има три победи и заема 16-а позиция.