Наш съперник записа победа в контрола

Съперникът на България в европейските квалификации за младежи до 21 години Словения победи Словакия с 2:1 в контролна среща като гост.

Резервата Матей Пучко откри резултата за словенците в 48-ата минута, след като завърши добра контраатака на отбора си.

Домакините изравниха в 62-ата минута с попадение на Иван Шранц, но Еней Йеленич донесе успеха на Словения от фаул от 18 метра във втората минута на добавеното време.

България стартира квалификациите във втора група за Евро 2015 с два мача срещу Андора в началото на юни. През есента на възпитаниците на Михаил Мадански предстоят още двубои срещу Естония и Русия, а на 15 октомври тимът гостува в Словения. В групата е още и Дания, на който "трикольорите" са домакините на 15 ноември.

Състав на Словения: Ажбе Юг, Деян Трайковски (70-Ерик Янджа), Лука Крайнц, Неманя Митрович, Жига Коус (90-Габер Доброволич), Блаж Връховец, Нейц Печовник (46-Марко Ковенич), Матиц Црънич (89-Бенямин Вербич), Ален Плой (46-Матей Пучко), Еней Йеленич, Елвис Братанович (59-Матей Палчич)