Младежите загубиха с 0:2 от Сърбия в Ловеч

Нападател на Партизан вкара и двата гола за сърбите

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:2 от Сърбия в приятелска среща, която се игра на Градския стадион в Ловеч.

Момчетата на Михаил Мадански допуснаха по един гол в двете полувремена. Автор и на двете попадения за „плавите” стана съотборникът на Иван Иванов в Партизан – Александър Митрович.

Във втората минута капитанът Ивайло Чочев стреля от фаул, но топката се отклони в стената и излезе в аут. В 16-та минута Живко Петков стреля неточно от удобна позиция. В средата на първата част Филип Малбашич бе оставен непокрит близо до дузпата и пробва силен удар, полетял високо над гредата.

В 26-та минута Дарко Брашанац центрира от корнер, Александар Митрович надскочи Ангел Грънчов и откри резултата в полза на гостите.

Малко след изтичането на половин час игра Урош Джурджевич завърши контраатака на Сърбия, а силният му шут с десния крак бе отразен от Димитър Евтимов.

В 33-та минута Асен Георгиев отправи изстрел от 35 метра, спасен от Марко Дмитрович със сетни усилия.180 секунди по-късно Евтимов отново спря удар на Джурджевич.

5 минути преди почивката контузия в лявото коляно получи левият защитник Тодор Гочев, а на негово място се появи Иван Горанов.

10 минути след почивката Ангел Грънчов направи двойна грешка, от която се възползва Митрович. Нападателят на Партизан изскочи сам срещу Георги Китанов, прехвърли го и на празна врата вкара втория гол за сърбите.

До края на двубоя България имаше две ситуации да върне едно попадение. В 63-та минута Живко Петков удари греда след корнер.

В 73-та минута след хубаво разиграване топката се озова в Емануил Манев, но колебливият му изстрел се оказа неточен.

България (U21) – Сърбия (U21) 0:2
0:1 Митрович ‘26
0:2 Митрович ‘56

България: Димитър Евтимов, Антон Недялков, Ангел Грънчов, Асен Георгиев, Тодор Гочев, Ивайло Чочев, Валентин Веселинов, Ерик Почански, Мартин Райнов, Александър Колев, Живко Петков
През второто полувреме в игра се появиха: Георги Китанов, Мартин Василев, Иван Горанов, Емануел Ганев, Любослав Войнов, Димитър Благов и Атанас Димитров