Олсен: Една точка е победа за тях

Трябва да спечелим всичко до края, за да сме на бараж, опрости ситуацията селекционерът на Дания

Селекционерът на Дания Мортен Олсен постави като цел пред своя тим спечелването на всички мачове до края на световните квалификации в група „В”. След днешното равенство 1:1 срещу България у дома „Червения динамит” заема 4-ото място в класирането с едва 6 точки от пет мача, като изостава с 4 зад втория България, който е натрупал актива си от шест мача, и със 7 зад лидера Италия.

„Ситуацията е много проста - трябва да прибавим 15 точки”, каза Олсен, надявайки се, че Дания може да се пребори за второто място, даващо право на бараж. Специалистът се аргументира, вглеждайки се в тежката програма на България. На „трикольорите” им предстоят последователни гостувания на Италия, Малта и Армения, а за финал домакинстват на Чехия.

„В мачовете срещу Чехия и България щяхме да сме щастливи на 4 точки, но когато спечелихме първия ключов двубой в Чехия, не е достатъчно добре да постигнеш равенство у дома”, каза наставникът.

„Ние правим нещата трудни за себе си, след като не използвахме възможностите, които имахме преди почивката. Кристиан Ериксен, Николай Стокхолм и Симон Кяер имаха пред себе си възможностите, от които можехме да вкараме. Технически не бяхме достатъчно добри и точността в паса също не беше достатъчно добра срещу отбор, който е толкова компактен. Не бяхме и достатъчно бързи, така че се получи много директен двубой, а след това той се превърна в хаос. Една точка е победа за тях. Обективно те не бяха толкова опасни, но през второто полувреме вкараха и стана трудно. За щастие рано изравнихме и имахме още време. Направихме смени и опитахме всичко, каквото можахме, чрез включването на Макиенок и с човек по-малко в средата на терена, но не успяхме да спечелим”, коментира Олсен след мача.