Леверкузен се доближи на 10 точки от Байерн след трудно 2:1 над Щутгарт (ВИДЕО)

Майнц бие без Неделев, всички домакини взеха своето в Бундеслигата

Байер Леверкузен победи у дома Щутгарт с 2:1 в 19-ия кръг на Бундеслигата и си върна преднината от 4 точки пред Борусия (Д) на второто място, но все още е на цели 10 точки зад лидера и шампион Байерн (Мюнхен).

Пред 27 000 зрители „аспиринте” и „швабите” изиграха жив мач, в който по-напористият отбор взе трите точки.

Щутгарт започна по-силно и поведе след 12 минути игра. Вратарят на Байер – Берндт Лено изби центриране от корнер, но Мориц Лайтнер овладя и с левия крак отлично намери горния ляв ъгъл извън наказателното поле за 1:0 в полза на гостите.

Байер натисна и в 26-ата минута Ролфес подаде за Кислинг, Рюдигер сбърка много грубо и Кислинг елегантно прати по диагонала в горния десен ъгъл за 1:1.

Втората част предложи по-предпазлива игра, но домакините намериха начин да измъкнат победата. Сидни Сам центрира ниско межди защитниците, Кислинг хитро пропусна и зад него резервата Еден Дердийок с плонж се разписа за 2:1.

В края Ибишевич изпусна да донесе поне точка на Щутгарт с пропуск от точката на дузпата.

Тодор Неделев не беше в групата на Майнц при домакинския успех с 2:0 над Фрайбург.

Двама корейци донесоха успеха за тима на бившия играч на Ботев (Пд). Парк откри в 24-ата минута след асистенция на Мориц, а в края резервата Я-Чеол Ку затвърди успеха с втори гол.

Шалке надви Волфсбург с 2:1 на „Фелтинс Арена”.

С основна заслуга за победата на „миньорите” беше Кевин-Принс Боатенг, който се отчете с гол и асистенция. Фелипе Сантана откри в 9-ата минута след добра игра на ганаеца, но Максимилиан Арнолд изравни в 65-ата минута.

9 минути преди края Боатенг сам се разписа, за да зарадва над 61 000 зрители по трибуните.

Всички резултати и голмайстори от съботните мачове в 19-ия кръг на Бундеслигата:

Байер Леверкузен – Щутгарт 2:1
0:1 12' Лайтнер
1:1 26' Кислинг
2:1 84' Дердийок

Шалке – Волфсбург 2:1
1:0 9' Сантана
1:1 65' Арнолд
2:1 81' Боатенг
Червен картон: Калиджури '50 (Волфсбург)