Евертън измести Тотнъм от топ 5 (ВИДЕО)

Сашо Тонев влезе в края на „Гудисън”, вижте всички резултати

Евертън успя да обърне гостуващия Астън Вила от 0:1 до 2:1 в мач от XXIV кръг на Висшата лига. По този начин „карамелите" изместиха Тотнъм от петата позиция, след като „шпорите” стигнаха само до 1:1 като гости на Хъл Сити.

Шейн Лонг изведе „тигрите" напред в 15-ата мин, а Паулиньо изравни в 61-ата, но за повече Тотнъм не намери сили и така останаха с 44 точки в актива си.

От това пък се възползва Евертън и след обрат на своя „Гудисън” вече имат с една точка повече от лондончани. Вила започна добре мача и Леандро Бакуня откри за бирмингамци в 34-ата минута.

След почивката обаче „карамелите” натиснаха сериозно и в крайна сметка стигнаха до пълен обрат след попадения на Нейсмит (‘74) и Миралас (‘85).

Българският национал Алескандър Тонев влезе като смяна за бирмингамци в 87-ата мин, но времето бе твърде малко, за да покаже нещо значимо.

Напуснатият от Димитър Бербатов Фулъм пък бе съсипан с 0:3 у дома от Саутхемптън и вече е на последното място в класирането.

От там се отлепи Кардиф Сити, след успеха си с 2:1 над Норич. Победата донесоха Крейг Белами и новото попълнение Кенуайн Джоунс , разписали се последователно в  49-ата и 51-ата минути.

В друг мач от кръга Стоук Сити постигна дебютната си победа над Манчестър Юнайтед във Висшата лига.