Етър започна контролите с победа над Черно море

"Виолетовите" се наложиха над своите конкуренти в елита с 2:1 на стадион "Ивайло"

Новакът в „А” група Етър победи елитния Черно море с 2:1 в първата си лятна контрола.

Двубоят се игра на стадион „Ивайло” в старата столица, като започна със закъснение, в 11:15 ч, заради по-късното пристигане на варненци, които е трябвало да минат по заобиколен маршрут, съобщиха от пресслужбата на клуба. Моряците започнаха в следния състав: Пламен Колев, Мартин Дечев, Александър Александров, Росен Колев, Ивелин Янев, Симеон Симеонов, Християн Попов, Георги Илиев (к), Сашо Александров, Дончо Атанасов, Мирослав Манолов.

Етър откри резултата в 8-ата минута след отлична триходова комбинация и точен удар на Станкев.

Черно море изравни резултата 10 минути по-късно, когато Мирослав Манолов засече с глава центриране на Дончо Атанасов и направи 1:1.

В 25-ата минута главният съдия прекъсна мача, за да могат играчите на двата отбора да се освежат с вода.

На почивката наставникът на „моряците” Стефан Генов извърши 9 промени в своя състав, като на терена останаха само капитанът Георги Илиев и Сашо Александров, а в игра се появиха вратарят Георги Китанов и полевите играчи: Живко Атанасов, Слави Сталев, Детелин Димитров, Стамен Ангелов, Бекир Расим, Марлон Фернандес, Илиян Капитанов и Хермес Паломино.

В 48-ата минута освободеният от Черно море Набил Уаргини, който сега е на проби в Етър, пропусна да се разпише за домакините, след като бе изведен на отлична позиция.

В течение на втората част варненци пропуснаха две изгодни положения за гол. Първо Живко Атанасов не успя да изведе своите напред в резултата от свободен удар, докато Слави Сталев стреля с глава покрай вратата.

В 60-ата минута Атанас Илиев замени Бекир Расим в състава на Черно море.

В 72-ата минута моряците направиха нов пропуск, след като Паломино изведе отлично Илиев, но ударът на капитана бе спасен от страна на Етър.

В 78-ата минута Етър отбеляза втори гол чрез Набил Уагрини след разбъркване в наказателното поле на Черно море и крайният резултат 2:1 бе оформен.

След края на мача треньорът на гостите Стефан Генов коментира: „Стана полезна проверка, в която успях да видя почти всичките си футболисти в игра. Резултатът в тези контроли е без значение, получи се един здрав, но коректен мач срещу добър съперник. На лагера в Банско ще продължим да работим върху игровия облик на отбора.”

Наставникът на "болярите" Цанко Цветанов пък каза: „Доволен съм от проверката. Получи се една добра тренировка и за двата отбора, независимо от тежките условия за игра. Не бива да се заблуждаваме, този мач няма да има нищо общо с това, което ни предстои за първенство. Най-вече ме радва отношението на публиката, която ни подкрепи и в тази контрола. Продължавам да сме в търсене на футболисти, основно  в атакуващ план. До дни чакам 2-3 предложения, както за чужди играчи, така и за българи.”

Следващата контрола на неговия тим е в събота срещу втородивизионния Банско в курортното градче. Етър пък ще премери сили с Чавдар (Етрополе) на 18 юли в Дряново.

„Етър”: Цветомир Цанков, Георги Гайдаров, Костадин Гаджалов, Тихомир Трифонов, Атанас Атанасов, Николай Петров, Диян Димов, Мартин Станкев, Красен Трифонов, Четин Седула, Луис Едуардо (Радослав Рашков, Табил, Джихат Кямил, Пепси, Джейсън Бли, Милчо Макенджиев, Венцислав Йорданов, Вулкан Сандъкчъоглу, Николев, Ангелов).

„Черно море”: Пламен Колев, Мартин Дечев, Александър Александров, Росен Колев, Ивелин Янев, Симеон Симеонов, Християн Попов, Георги Илиев, Сашо Александров, Дончо Атанасов, Мирослав Манолов (Георги Китанов, Живко Атанасов, Слави Сталев, Детелин Димитров, Стамен Ангелов, Бекир Расим, Марлон Фе).