Челси помете Бърнли, в четвърти пореден мач не пусна гол (ВИДЕО)

Зиеш вкара дебютния си гол във Висшата лига

Челси разби с 3:0 Бърнли в мач от седмия кръг на Висшата лига. Гостите от Лондон не допуснаха попадение в четвърти пореден мач от всички турнири. Новото попълнение Хаким Зиеш се отчете с дебютен гол в първенството и  и асистенция. Курт Зума и Тимо Вернер също вкараха. Тимът на Франк Лампард вече да има 12 точки, докато Бърнли остава на дъното само с 1.

Кристиан Пулишич се контузи на загрявката и неговото място сред титулярите зае Тимо Вернер. Първият добър шанс се откри пред  домакините, но прехвъхрялщият удар на Барнс мина далеч от целта. Последва изстрел с глава на Ейбрахам, който беше майсторски спасен от Поуп.

В 26-ата минута гостите откриха. Ейбрахам отклони към Хаким Зиеш, който вкара първия си гол във Висшата лига. Малко преди паузата Вернер не успя да преодолее Поуп.

В началото на второто полувреме Мейсън Маунт стреля на два пъти точно за гостите, но вратарят на Бърнли не му позволи да се разпише. Бърнли отговори с изстрел на Барнс. След това и Тарковски не намери целта.

В 63-ата минута Челси нанесе нов удар. Маунт изпълни корнер и Зума забоде топката в мрежата с глава. Това бе неговият трети гол за сезона. В 70-ата минута всичко приключи. Бърнли лесно загуби топката, Джеймс изведе Зиеш, който пък от своя страна пусна към Вернер и германецът направи 3:0.

До кроя гол на Жиру беше правилно заради засада, а Тиаго Силва прати топката в ръцете на Поуп след корнер. Нов гол не падна, а Бърнли остана без точен удар.