Делириум в Лестър: Резерва носи в 94-ата минута шести пореден успех (ВИДЕО)

Евертън поведе като гост, но остана с празни ръце след късен гол на Ихеаначо

Гол на Келечи Ихеаначо в 94-ата минута донесе победата на Лестър срещу Евертън в мач от XIV кръг на английската Висша лига.

Тимът на Брендън Роджърс губеше с 0:1 на почивката, но през второто полувреме стигна до пълен обрат и до успех с 2:1. Ричарлисон откри резултата в 23-ата минута, а Джейми Варди изравни в 68-ата.

След шестата си поредна победа във Висшата лига "лисиците" са на второ място в класирането, като имат аванс от три точки пред Манчестър Сити.

Ситуацията на Евертън пък е доста критична. "Карамелите" са на две точки над зоната на изпадащите и очакванията са мениджърът Марко Силва да бъде уволнен в близко бъдеще. Тимът му го очаква мърсисайдско дерби на "Анфийлд" през седмицата.

След първата част гостите имаха надежди да вземат нещо от мача. Удар с глава на Ричарлисон след центриране на Сидибе доведе до първия гол в мача.

В голяма част от мача Лестър имаше проблеми да преодолее добре организираната защита на съперника, но отново Варди поведе тима. Голмайсторът на Висшата лига отбеляза своя гол номер 13 в първенството от началото на сезона.

Решително за успеха на домакините бе влизането на Ихеаначо, който асистира на Варди за изравнителния гол. В заключителните секунди нигериецът бе изведен от Рикардо Перейра и отбеляза за 2:1.

ЛЕСТЪР - ЕВЕРТЪН 2:1

0:1 Ричарлисон (23)
1:1 Варди (68)
2:1 Ихеаначо (94)
Евертън записа трети пореден успех във Висшата лига (ВИДЕО)

Този път "карамелите" надвиха Брентфорд с 1:0

Почетино: Собствениците на Челси вече не ми пишат за подкрепа