Французин носи победата на Арсенал срещу Уест Бромич (ВИДЕО)

Гарет Бари вече е №1 по изиграни мачове във Висшата лига

Александър Лаказет вкара и двата гола за победата на Арсенал с 2:0 срещу Уест Бромич. Успехът помогна на "артилеристите" да се предвижат до седмо място в класирането с 10 точки, на цели 6 от лидерите Сити и Юнайтед. Уес Бромич е на 11-а позиция с осем точки.

Лаказет откри резултата в 20-ата минута. Алексис Санчес стряла от фаул, вратарят Бен Фостър спаси, но при добавката французинът прати топката в мрежата на гостите за 1:0.

Второто си пападение Лаказет реализира в 67-ата минута от дузпа. Аарън Рамзи беше избръскан в наказателното поле от Алан Ниом и рефера Роб Мадли отсъди наказателен удар.

Халфът на гостите от Уест Бромич Гарет Бари вече официално е футболистът с най-много участия в английската Висша лига. Срещу Арсенал той изигра двубой номер 633 в английския елит.

„Това е прекрасен момент за мен и съм горд, че достигнах тази цифра от срещи. Преди всичко съм концентриран върху мача“, сподели преди срещата 36-годишният халф, чийто дебют във Висшата лига е през 1998 година. Той е играл още за Астън Вила, Манчестър Сити и Евертън.

През миналата седмица Гарет Бари изравни по брой участия уелската легенда на Манчестър Юнайтед Райън Гигс, който вече е втори с 632 мача.