Лисабонските „орли” разнищиха Вила – 4:1 (видео)

Стилиян Петров игра цял мач с капитанската лента при тежката загуба от Бенфика

Португалският гранд Бенфика спечели Гуадиана Къп за втора поредна година. Това стана, след като „орлите” от Лисабон разбиха английския Астън Вила с 4:1. В редиците на гостите цял мач с капитанската лента игра българинът Стилиян Петров, но и той не успя да помогне на отбора да избегне тежкото поражение.

Началото на серията от попадения във вратата на Брат Фридел даде бранителят Давид Луиз още в 10-ата минута. В 36-ата минута пък Хавиер Савиола успя да се разпише и да покачи на 2:0, а две минути преди края на първата част Оскар Кардосо направи преднината на домакините класическа.

Второто полувреме започна така, както завърши и първото – с гол във вратата на Вила, а автор за втори път в мача бе бившия стрелец на Барса и Реал – Заека Савиола. Почетното попадение за гостите отбеляза завърналият се след травма Джон Карю в 67-ата минута.

За Астън Вила: Фридел, Л. Йънг, Куеляр (Дейвис 13’), Дън, Шори (Уорнък 46’), Албригнтън (Вейман 84’), ПЕТРОВ, Сидуел, А. Йънг (Даунинг 46’), Делфоунесо (Карю 57’), Хески (Рио Кокър 46’)