„Шпорите” се справиха с Уигън и записаха трети пореден успех във Висшата лига (видео)

Латикс нареди четири загуби след 1:2 у дома срещу Титнъм

Лондонският Тотнъм записа трета поредна победа в английската Висша лига след паузата за европейските квалификации, надделявайки с 2:1 при визитата си на Уигън от шестия кръг на Премиършип.

„Шпорите” решиха срещата с два бързи гола, първият от които бе дело на холандеца Рафаел ван дер Ваарт, разписал се още в третата минута след пас на Емануел Адебайор.

В 22-ата минута възпитаниците на Хари Реднап стигнаха до аванс от два гола и засилиха своите домакини към четвърта поредна загуба.

Тогава Лука Модрич центрира добре от корнер, а друга звезда на тима – Гарет Бейл, засече топката и я прати в мрежата на Ал Хабси за 2:0.

След почивката Уигън се опита да се върне в срещата и успя частично, тъй като пет минути след паузата Мохамед Диам вкара едно попадение, но 12 минути по-късно съотборникът му Стийв Гаури получи втори жълт и съответно – червен картон, усложнявайки допълнително задачата на Латикс.

След успеха Тотнъм вече има 9 точки и е с мач по-малко от останалите отбори, заради отложената среща с Евертън, докато Уигън остана с 5 точки и е само на една от опасната зона.