ТОТНЪМ ПАК СЕ ИЗДЪНИ: Взе само точка срещу Уотфорд (ВИДЕО)

Домакините изпуснаха дузпа, тимът на Моуриньо не можа да вкара в трети пореден мач от Висшата лига

Тотнъм продължава с неубедителното си представяне във Висшата лига на Англия. Тимът на Жозе Моуриньо направи 0:0 при гостуването си Уотфорд в мач от 23-ия кръг. Столичани нямат победа в четвърти пореден двубой от първенството, а в последните три дори не успяха да отбележат гол. Преди изиграването на останалите мачове от кръга "шпорите" са седми с 31 т. Уотфорд пък вече шест мача няма загуба и е 16-и, на две точки над чертата.

Домакините създадоха по-чистите положения в първия половин час на мача. Дукуре, Трой Дийни и Исмаила Сар пропуснаха да вкарат. В 38-ата минута Лукас Моура бе изведен сам срещу Фостър, но вратарят спаси удара му.

В началото на втората част Дукуре стреля в тялото на Гасанига, а след това Исмаила Сар пропусна отблизо. Тотнъм отговори с добра атака. Хюн-Мин Сон центрира към Деле Али, английският национал обаче не успя да насочи добре топката с глава. Малко след това кореецът имаше шанс да отбележи, след като проби, но изпрати топката над вратата на Фостър.

В 70-ата минута съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа в полза на Уотфорд, след като Ян Вертонген игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Трой Дийни, но Гасанига спаси изстрела на англичанина.

В добавеното време новото попълнение на Уотфорд Пусето изчисти от голлинията удар на Ламела. Топката бе с по-голямата част от обема си зад голлинията, но не и с пълния си обем, за да бъде зачетено попадението.