Берба отнесе лакът в лицето, а ПАОК загуби дербито с шампиона (СНИМКИ)

Олимпиакос спечели с 1:0 в мач с два червени картона, Бербатов игра цял мач след наказаниe

Димитър Бербатов се завърна след наказание и игра цял мач, но неговият ПАОК загуби с 0:1 като гост дербито срещу шампиона Олимпиакос от 21-ия кръг на Суперлигата.

По-рано през седмицата наказанието на Бербатов бе намалено от три на два мача и така той бе на линия тази вечер и започна от първата минута.

Треньорът на ПАОК Игор Тудор смени схемата от 4-3-3 на 4-2-3-1 с Бербатов през центъра като втори нападател зад гърба на изнесения напред Атанасиадис. Тази рокада не се оказа много успешна в атакуващ план, защото солунци за цели мач отправиха пет удара.

Срещата на „Йоргос Караискаки” в Пирея стартира лошо за Берба и компания и те се оказаха изоставащи още в 8-ата минута. Норвежкият национал Омар Елабделауи надигра Мигел Витор и със силен диагонален удар изведе Олимпиакос напред.

Испанският защитник Ботия спря обещаваща възможност за ПАОК, а до почивката пропуски направиха Пелкас за гостите и Пардо за домакините.

Бербатов едва ли ще запомни с нещо този мач, като може би в съзнанието му ще остане един лакът в лицето, който получи от Ботия в 58-ата минута, донесъл жълт картон за защитника.

Левият бек на ПАОК Йоргос Цавелас остави своите с 10 души след втори жълт картон в 66-ата минута, но сръбският бранител Саша Зделар побърза да върне услугата и Олимпиакос също остана с 10 човека само 4 минути след това.

Браун Идейе и резервата Давид Фустер пропуснаха да вкарат втори гол за шампиона до края, но и минималният успех им донесе три точки и те водят в таблицата с 61 точки, с аванс от цели 19 пред втория АЕК. ПАОК е четвърти с 34.