Гълъбинов с фантастичен гол, но Новара изпуснаха победата в края

Българският нападател отбеляза първия гол в срещата, но Новара стигна до 2:2

Отборът на Новара, чийто нападател е българинът Андрей Гълъбинов, изпусна спечелен мач на старта в Серия Б. На своя "Стадио Силвио Пиола", те завършиха 2:2 с Трапани. Първият гол за домакините бе дело именно на родния таран, който се разписа от пряк-свободен удар.

Началото на срещата бе по-активно за гостите, които на два пъти бяха близо до попадението. Все пак, в 9-та минута Новара получиха право да изпълнят пряк-свободен удар на около 20 метра от вратата на Трапани. Зад топката застана родният нападател, който успя да преодолее стената и заби кълбото в горния ляв ъгъл.

Постепенно Трапани отново взеха инициативата и така се стигна до изравнителното попадение на Кайо де Ченко в 24-та минута.

След почивката, Новара си върна аванса след гол на Паоло Фараго в 54-та минута. До края на срещата, домакините успешно задържаха повече топката, защитавайки умело своята преднина.

Въпреки това, във втората минута на продължението, Трапани за втори път в срещата изравниха. В герой за гостите се превърна Андреа Ферети.

Изчислено: Мъри спечели 70% от мачовете с Гьозтепе

Станимир Стоилов изпълни успешно мисията и върна отбора в елита

Шльонск с Петков и Петров се издъни срещу Рух и се сбогува с надеждите си за титлата (ВИДЕО)

Отборът на българите загуби с 2:3

Боруков се отпуши в Португалия, откри головата си сметка за Маритимо (ВИДЕО)

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)