Авраам: Можеше ние да вземем 3-те точки срещу България

Не успяхме да държим съперника по-далеч от нашата врата, допълни играчът

Футболистите от кипърския национален отбор изразиха съжаление за пропуснатото в мача срещу България от Лигата на нациите снощи в София.

Островитяните изиграха солидно първо полувреме и се оттеглиха с аванс от 1:0 на почивката. В началото на втората част Пиерос Сотириу стреля над гредата от чиста позиция, останал сам срещу вратаря Пламен Илиев, а в последствие българите стигнаха до обрат с попадения на Кирил Десподов и Тодор Неделев за крайното 2:1.

"Този резултат оставя горчив вкус. Можеше да вземем трите точки. Играхме много добре през първото полувреме и не дадохме почти никакви шансове на българите.

В същото време се възползвахме от една ситуация и стигнахме до гол. След почивката имахме възможност да удвоим преднината си, но не успяхме. Българите ни притиснаха, вкараха ни два гола и загубихме.

Знаехме, че те ще се опитат да ни пресират в първите 15-20 минути през второто полувреме. За съжаление не успяхме да се справим и да държим съперника по-далеч от нашата врата.

Като цяло мисля, че играхме добре, но за нещастие всички усилия, които вложихме, не стигнаха", заяви Андреас Авраам.