Локо Сф ще клати стола на треньора на Локо ГО

Столичани правят подарък за рождения ден на наставника си

Локомотив Горна Оряховица ще се опита да спре днес съименника си от София.

Възпитаниците на Александър Димитров нямат победа в пет поредни срещи. За последно те биха Ботев Гълъбово на 28 август, след което наредиха три поражения и две равенства.

При загуба днес столът на треньора ще започне да се клати. Домакините ще трябва да се оправят без вратаря Ивайло Крущарски и халфа Кристиян Димитров. Двамата основни играчи на тима (взеха участие във всичките 11 срещи до момента) са наказани за по един двубой.

Това прави задачата им за успех още по-трудна. Преди кръга Локо ГО се намира само на точка над чертата на изпадащите, въпреки че стартира сезона с желания да се завърне в елита, от който изпадна миналия сезон.

Столичните железничари пък се справят отлично при сръбския наставник Младен Додич. Днес тимът ще преследва четвърта поредна победа. Тя трябва да е подарък за 48-ия рожден ден на специалиста, който бе отбелязан във вторник, 17 октомври.

Настроението в отбора е отлично, след като в предишния кръг червено-черните разбиха с 4:0 у дома Литекс. Додич ще може да ползва оптималния си състав - няма проблеми с контузени и наказани играчи. Очаква се той да не дава почивка на никого, за да го остави свеж за осминафинала за купата срещу Литекс във вторник.