Лудогорец прави трансферен удар

Лудогорец прави трансферен удар

В Разград се подсилват с национал на Коста Рика

Националният вратар на Коста Рика Кевин Чаморо е попаднал на радара на Лудогорец, пишат в родината му. 24-годишният страж е собственост на Депортиво Саприса, пише Тема Спорт.

Той договор с клуба до 30 юни 2026 година, така че за правата му ще трябва да се плаща трансферна сума. В кариерата си той е пазил и за друг местен клуб - Кармелита, чийто юноша е.

От 2019-а до 2021 е в Сан Карлос. От лятото на 2022-а Чаморо е част от Саприса. Бил е на вратата в 66 шампионатни двубоя. Силните му изяви му носят и повиквателни за Коста Рика от 2023-а насам. Пред разградчани обаче има и други опции за усилване на конкуренцията под рамката.

През този сезон Лудогорец разчита на четирима вратари. Със статут на твърд титуляр е нидерландецът Серджио Падт (33 г.). Негова алтернатива е хърватинът Симон Слуга (31 г.). В самия край на кампанията пък под рамката заставаха и двама младоци. Това са Дамян Христов (21 г.) и Пламен Пепеляшев (21 г.). Те пазиха и във финала за купата срещу Ботев Пд - първият започна като титуляр, но се контузи и вторият влезе като резерва. Христов и Пепеляшев пазят и за дублиращия тим на орлите.

През лятото Лудогорец ще осъществи и големи изходящи трансфери. Най-конвертируемият играч на орлите е халфът Якуб Пьотровски. Полският национал ще може да вдигне още цената си на европейското първенство в Германия.

Разградчани вече обявиха, че ще се стремят да продадат играчите си след квалификационните кръгове за груповата фаза на евротурнирите. Това се отнася и за фланговия нападател Бърнард Текпетей.

Иван Стоянов: След почивката имаше само един отбор

Старши треньорът на ЦСКА 1948 – Иван Стоянов, остана доволен от показаното от своя тим при победата с 2:0 в домакинството на Крумовград

Росен Кирилов: Не стигнаха силичките

Старши треньорът на Крумовград - Росен Кирилов, сподели мнението си след загубата с 0:2 от ЦСКА 1948 в Бистрица

ЦСКА 1948 тласна Крумовград към Втора лига с 2:0 у дома (ВИДЕО)

"Червените" оставиха днешния си съперник на ръба от директно изпадане

НА ЖИВО: Славия - Локомотив Пловдив (СЪСТАВИ)

Срещата в Овча купел започва в 20:15ч.

Здрави премии в ЦСКА за финала

Обещават петцифрен бонус на "червените"

Национали на България в отбора на кръга в Ередивизи

Трима българи бяха титуляри в последния кръг

Николай Митов си тръгва от Септември, ясен е следващият му отбор

Договорът му със столичани изтича, двете страни не се разбраха

Потвърдено! Кабаков ръководи финала за Купата

Съдия номер 1 в ранглистата на БФС Георги Кабаков ще ръководи финалния мач в турнира за Купата на България между Лудогорец (Разград) и ЦСКА-София, обяви днес Съдийската комисия.

Официално! МОК смени Стефка с Весела

На сайта на МОК като председател на БОК вече е записана Лечева