ЗРЕЛИЩЕ! Локо Пд надви Хебър в шоу със 7 гола! (ВИДЕО)

"Смърфовете" излязоха еднолично на върха с шестата си победа

Локомотив Пловдив успя да надвие Хебър с 4:3 в истинско голово шоу в Пазарджик. Всички попадения паднаха преди почивката, а обратите в срещата се редяха един след друг.

Локомотив Пловдив поведе в резултата още в 3-ата минута. Димитър Илиев подаде към Ангел Лясков, който проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на домакините, където Георги Минчев подаде към Джовани, който с премерен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Матвей Игонен.

Хебър изравни резултата в 11-ата минута. Георги Николов получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив. Николов се измъкна от опеката на Ангел Лясков, а след това изпревари Динко Хоркаш и с глава прати топката покрай хърватина и в неговата врата.

Хебър осъществи пълен обрат в мача в 18-ата минута, когато Роберт Мазан центрира в наказателното поле на Локомотив, където Георги Николов бе изпуснат и отблизо вкара топката за втори път във вратата на Динко Хоркаш.

Локомотив Пловдив изравни резултата в 25-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Хебър, Георги Минчев не успя да стреля с глава, но отклони топката, която се удари в главата на Димитър Илиев, а след това попадна на крака на Калоян Костов, който с много силен удар вкара топката под напречната греда във вратата на Матвей Игонен.

Локомотив Пловдив направи нов обрат в развоя на събитията на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик в 38-ата минута. Димитър Илиев пусна пас към Ангел Лясков. Николай Николаев стигна първи до топката, но допусна нова грешка, подарявайки топката на Ляско, който подаде към Георги Минчев, който останаха съмнения, че е в положение на засада, но такава не бе маркирана, а ВАР също не се намеси. Георги Минчев не игра добре, но Георги Вълчев от своя страна направи много груба грешка, подарявайки топката на Евандро, който пусна успореден пас на голлинията, а Бабакар Дион отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Хебър много бързо изравни резултата за 3:3. В 44-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив Пловдив, Георги Вълчев отклони топката, която срещна левия страничен стълб на вратата на Динко Хоркаш. След това Хорхе Сегура не успя да действа достатъчно бързо и топката рикошира в крака му, за да попадне в Георги Николов, който отблизо буквално скъса мрежата на вратата на Динко Хоркаш. По този начин Николов оформи своя хеттрик в двубоя.

Локомотив Пловдив отново поведе в резултата в третата минута на добавеното време на първата част. Джовани центрира от фал в наказателното поле на Хебър, където Матвей Игонен допусна много груба грешка, увисна, а това позволи на Ефе Али да отклони топката с глава и да я прати в опразнената врата за 3:4.

Пред Ангел Бастунов се откри много добра възможност в 54-ата минута, но Динко Хоркаш успя да отрази удара му.

Две минути по-късно Карлос Охене нахлу в наказателното поле на Локомотив и имаше съприкосновение между него и Хорхе Сегура, след което футболистите на Хебър имаха претенции за дузпа, но Валентин Железов не свири такава, а ВАР също не се намеси.

Динко Хоркаш се намеси решаващо в 82-ата минута. Карлос Охене подаде към Олексий Збун, който центрира в наказателното поле на Локомотив, където Георги Николов стреля с глава, но Динко Хоркаш се намеси страхотно, избивайки в корнер.

Минута по-късно Бабакар Дион си отвори пространство в наказателното поле на Хебър и стреля, но встрани от вратата на Игонен. Петър Андреев получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Хебър и изскочи сам срещу Игонен, но естонският вратар успя да отрази удара му.

Така Локомотив Пловдив събра 19 точки на върха с шестата си победа за сезона, докато Хебър остана четвърти с 11.

Хебър - Локо Пловдив 3:4