Хасанов загуби и не изтегли Базан до репешажите

Европейският вицешампион Леонид Базан загуби надежди за участие в репешажите за бронза в категория до 66 килограма на олимпийския турнир по свободна борба

Европейският вицешампион Леонид Базан загуби надежди за участие в репешажите за бронза в категория до 66 килограма на олимпийския турнир по свободна борба. 27-годишният Базан претърпя поражение в първата си схватка на осминафиналите с 0:2 части (0:3, 1:3) от Джабраил Хасанов (Азербайджан).

22-годишният азер, европейски шампион за 2010 и 2011 година, обаче, загуби на полуфиналите от японеца Тацухиро Йонемицу с 0:2 (0:2, 0:1) и не успя да изтегли Базан до допълнителните срещи за бронзовото отличие.

С това българското участие в олимпийския турнир по борба приключи. Единственото отличие в Лондон завоюва Станка Златева, която спечели сребро в категория до 72 килограма при жените. От мъжете най-близо до медал беше Радослав Великов, който обаче загуби директния спор за бронза в категория до 55 килограма в свободния стил след 0:2 части (1:1, 1:1) от японеца Шиничи Юмото.

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Станка Златева ще се бори за златото и в Рио! (+ВИДЕО)

Аз мисля, че Станка ще се бори до последно за златото. Това намекна треньорът на сребърната медалистка от Олимпийските игри в Лондон Симеон Щерев при завръщането на родните състезатели от Лондон, предаде репортер на Novsport.com

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

Станка: 8 години се бъхтим напразно (+ВИДЕО)

Моят треньор има предложение за работа в чужбина и ако замине, не знам какво ще правя. Това разкри сребърната медалистка от Олимпийските игри в Лондон Станка Златева при завръщането си в София, предаде репортер на Novsport.com.