Ботев (Пловдив) загуби от руснаци след дузпа

Криля (Советов) успя да надделее срещу българския клуб

Oтборите на Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Криля Советов в контролна среща, която се проведе в Турция. Единственото попадение за руския тим падна в 82-ата минута на срещата. Негов реализатор бе Вучечевич от дузпа, отсъдена за нарушение на Кристиан Димитров в наказателното поле.

В 8-ата минута на срещата футболистите на Криля Советов проведоха доста опасна атака, при която Корниленко центрира към Киселев, а изстрелът на нападателя бе спрян на самата голлиния от Филип Филипов. По-добрите действия на руснаците продължиха и в следващите минути с два неточни удара. В 21-ата минута Атанас Зехиров не успя да центрира добре в наказателното поле на Криля Советов. Три минути по-късно удар на Радослав Апостолов излезе в аут. В 32-ата минута Антон Карачанаков бе изведен от Васил Шопов, но крилото не успя да преодолее стража. В 37-ата минута опасен удар на Тодор Неделев бе уловен от вратаря.

В 42-ата минута Костадин Ничев направи детинска грешка при изнасянето на топката, но Кристиан Димитров успя да възстанови позицията си в центъра на защитата и не позволи на нападател да достигне до кълбото. В 46-ата минута Лъчезар Балтанов овладя топка на точката на дузпата, но ударът му бе париран от стража на руския тим. В 58-ата минута удар на Шопов не влезе във вратата след страхотна намеса на стража на Криля Советов. В 82-ата минута Криля Советов получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Главният съдия не видя нарушение срещу Димитър Пиргов, а след продължаването на играта Кристиан Димитров извърши фаул в наказателното поле. Зад точката за изпълнение на дузпа застана Вучечевич, който вкара за 0:1.

Ботев (Пловдив) - Криля (Советов) 0:1
0:1 Вучечевич (82)