127-ият в света разклати трона на Джокович в Мелбърн, но сърбинът оцеля

127-ият в света разклати трона на Джокович в Мелбърн, но сърбинът оцеля

Шампионът на Australian Open Новак Джокович трябваше да даде максимума от себе си, за да се класира на осминафиналите в Мелбърн. Сърбинът се мъчи над 3:30 часа, за да преодолее съпротивата на етническия босненец Амер Делич с 6-2 4-6 6-3 7-6 (4).

Шампионът на Australian Open Новак Джокович трябваше да даде максимума от себе си, за да се класира на осминафиналите в Мелбърн. Сърбинът се мъчи над 3:30 часа, за да преодолее съпротивата на етническия босненец Амер Делич с 6-2 4-6 6-3 7-6 (4).

 
Делич бе загубил квалификацията за класиране в основната схема, но влезе в турнира като „лъки луузър” поради контузията на Николас Кифер, а тази сутрин бе на път да събори Джокович от трона му в „Мелбърн Парк”.
 
 
Третият в света изигра убедителен първи сет и нищо не предвещаваше последвалата развръзка. Джокович видимо намали темпото след това, а Делич започна да излиза по-често на мрежата, което се оказа негово много силно оръжие.
 
 
Роденият в Тузла тенисист, сега състезаващ се под флага на САЩ, започна да играе с много настроение и разстрои ритъма на съперника си. Делич изравни резултата в сетовете, след като сервисът улесняваше много задачата му.
 
 
Това накара Джокович да се събуди и сърбинът направи пробив в самото начало на третия сет. Той успя да го задържи и отново да поведе, но истинската драма предстоеше в 4-ия сет
 
 
Делич не падна духом, противно на очакванията, и взимаше убедително подаванията си, изчаквайки удобен момент да пробие именития си противник. Най-големият му шанс за това се откри при 5:4 в негова полза. Тогава емигриралият през 1995-а година, поради войната в Босна,  тенисист имаше два сетбола. Първият бе отразен с ас от Джокович, а при втория филето помогна на шампиона в Мелбърн да не изгуби 4-ия сет. Все пак той взе подаването си, а последствие се стигна до тайбрек.
 
 
Както можеше да се очаква, „хитрата лисица” Джокович успя да го измъкне, въпреки че губеше с 1:3 точки при сервис на Делич.
Тогава дойде и един от най-важните моменти в срещата. Удар на Делич падна около аутлинията, а Джокович спря с убеждението, че топката е в аут. За негов късмет, компютърната анимация потвърди това, а окото на Джокович бе точно до милиметри, което предизвика усмивки и у двамата тенисисти.
 
 
Тази точка се оказа преломна за хода на тайбрека, който в крайна сметка отиде в сметката на Джокович.
По този начин Ноле продължава да защитава трофея си от миналата година, а 127-ият в света Делич, който според мнозина има визуална прилика с Роджър Федерер, спечели симпатиите на феновете на Rod Laver Arena.
 
 
Бързи факти:
 
Делич направи 46 уинъра, срещу 30 за Джокович
Делич допусна 56 грешки, докато сърбинът само 27
Джокович реализира 11 аса, Делич 16, но пък допусна 6 двойни грешки
Роденият в Босна тенисист регистрира най-бързия сервис на турнира - 224 kmh
Американката Уолш счупи собствения си световен рекорд на 100 метра бътерфлай (ВИДЕО)

Постижението дойде ден след като 22-годишната състезателка подобри домашния си рекорд на 50 метра бътерфлай

Ансамбълът ни с титла от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (ВИДЕО)

Това е трети златен медал за страната в днешния ден

В подкрепа на деца с увреждания: Феникс на доброто и 8888.bg дари интерактивен под

Инициативата продължава да изгражда мостове между бизнеса, общностите и хората в нужда

Карлос Насар: Искам отново да стана олимпийски шампион

„Целя се в световното първенство, което предстои в Норвегия и се надявам следващата категория да ми е удобна“

Българка смени скандална треньорка начело на художествената гимнастика на Италия

Италианската федерация по гимнастика назначи Мариела Пашалиева за старши треньор на националния отбор по художествена гимнастика.

Министърът на образованието хвали НСА

Около 2500 лева е средният доход на завършилите "Спорт" в Националната спортна академия

Новият етап за конния спорт в България стартира от Панагюрище на 2 и 3 май

Публиката в града ще стане свидетел и на честванията за 149-ата годишнина от Априлското въстание

България с 8 медала от Световното по калистеника в София

България за първи път беше домакин на Световно по калистеника

Валентина Георгиева с бронз от Световната купа по спортна гимнастика

За Валентина Георгиева това е втори медал за сезона от Световните купи след златото на прескок в Осие