Мария Гроздева спечели 1-oто място на Държавното първенство

Мария Гроздева спечели 1-oто място на Държавното първенство

При мъжете на 10 метра пистолет първи е Самуил Донков от ЦСКА с 671,7 точки (575+96,7). Втори е друг състезател на ЦСКА - Николай Колев с 671,2 (570+101,2), а бронза остана за Димчо Манолов (АП-спорт) с 671,0 точки (573+98).

Мария Гроздева (НК Своге) очаквано спечели първото място на 10 метра пистолет (жени) на Държавното първенство с пневматично оръжие на стрелбището в Гео Милев.

Двукратната олимпийска шампионка не остави шансове на конкурентките си и с 484,1 точки (382 в сериите и 102,1 във финала) завоюва златния медал. Втора остана Моника Костова от СК Светкавица (Търговище) с 478,4 (381+97,4), а трета е Гинка Дачева (Снайпер) с 472,2 (376+96,2).

При мъжете на 10 метра пистолет първи е Самуил Донков от ЦСКА с 671,7 точки (575+96,7). Втори е друг състезател на ЦСКА - Николай Колев с 671,2 (570+101,2), а бронза остана за Димчо Манолов (АП-спорт) с 671,0 точки (573+98).

Американката Уолш счупи собствения си световен рекорд на 100 метра бътерфлай (ВИДЕО)

Постижението дойде ден след като 22-годишната състезателка подобри домашния си рекорд на 50 метра бътерфлай

Ансамбълът ни с титла от Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (ВИДЕО)

Това е трети златен медал за страната в днешния ден

В подкрепа на деца с увреждания: Феникс на доброто и 8888.bg дари интерактивен под

Инициативата продължава да изгражда мостове между бизнеса, общностите и хората в нужда

Карлос Насар: Искам отново да стана олимпийски шампион

„Целя се в световното първенство, което предстои в Норвегия и се надявам следващата категория да ми е удобна“

Българка смени скандална треньорка начело на художествената гимнастика на Италия

Италианската федерация по гимнастика назначи Мариела Пашалиева за старши треньор на националния отбор по художествена гимнастика.

Министърът на образованието хвали НСА

Около 2500 лева е средният доход на завършилите "Спорт" в Националната спортна академия

Новият етап за конния спорт в България стартира от Панагюрище на 2 и 3 май

Публиката в града ще стане свидетел и на честванията за 149-ата годишнина от Априлското въстание

България с 8 медала от Световното по калистеника в София

България за първи път беше домакин на Световно по калистеника

Валентина Георгиева с бронз от Световната купа по спортна гимнастика

За Валентина Георгиева това е втори медал за сезона от Световните купи след златото на прескок в Осие