Рони О’Съливан заформи финален двубой с миналогодишния шампион Марк Селби, след като отстрани по импозантен начин Стивън Магуайър в полуфинала на „Мастърс” турнира по снукър в Лондон.
О’Съливан се впусна в срещата със сенчъри брейк още в първия фрейм и допълни актива си с брейкове от 84, 66, 136 и 70 за да запише впечатляваща победа със 6:1.
В другия полюс на емоциите се намираше Магуайър, който впечатли с победата си над Нийл Робъртсън в четвъртфиналите. Магуайър постигна най-висок брейк от единствено 44 и създаваше впечатлението, че е загубил концентрацията си напълно.
Единственият фрейм, който той спечели бе третият, когато О’Съливан провали преднина от 16 точки в опит да се измъкне от снукър, като евентуално остави свободна топка на съперника си.
Селби подсигури мястото си във финала с лека победа над Джон Хигинс с 6:2. Хигинс водеше с 2:1, но Селби не му остави шанс в последните 5 фрейма.