Байерн грабна и Купата за пълна домашна доминация (СНИМКИ+ВИДЕО)

Левндовски и Коман донесоха 12-ти домашен дубъл за баварците

Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия през сезон 2018/2019 година, след като надви с класическото 3:0 РБ Лайпциг на финала.

На Олимпиящадион в Берлин имаше само един отбор на терена, като "баварците" за нието един момент не дадоха инициативата на своя противник.

Немският шампион започна активно срещата и в 3-та Гнабри стреля неточно. Малко след това Поулсен и Забитзер също пробваха да отбележат, но Нойер бе на мястото си.

Така се стигна до 29-та минута, когато Роберт Левандовски откри резултата след перфектно центриране на Алаба и удар с глава.

Точно предо почивката Хюмелс също стреля опасно с глава, но Гулачи спаси.

След почивката Форсберг и Вернер отправиха удари, но Нойер на два пъти спаси ефектно.

Последваха опасни атаки на Байерн, които завършиха с изстрели на Левандовски и Гнабри, но без да доведат до нови попадения.

Последва истинска канонада към вратата на Гулачи, но защитата в бяло по чудо опази мрежата си от нов гол.

Това обаче трая до 78-та минута, когато точен бе Кингсли Коман. Третото попадение във вратата на "биковете" падна само седем минути по-късно, след като Левандовски бе точен за втори път през вечерта.

Така Байерн оформи 12-ия си домашен дубъл в историята на клуба и вдигна 19-та си Купа на Германия.

РБ Лайпциг - Байерн 0:3

0:1 Левандовски 29