Белгия победи безпроблемно Шотландия (ВИДЕО)

Лукаку блести с 2 гола

Белгия победи безпроблемно Шотландия с 3:0 в двубой от Група I на европейските квалификации, игран на стадион "Крал Бодуен".

Футболистите на селекционера Роберто Мартинес доминираха през цялото време, като пъровото попадение бе въпрос на време и търпение. Това се случи в края на първото полувреме, когато Ромелу Лукаку (45+1) засече с глава центриране на Еден Азар.

"Червените дяволи" продължиха да контролират случващото се на терена през втората част и закономерно удвоиха преднината си и нападателят на Манчестър Юнайтед отново бе точен за домакините в 57-ата минута. В добавеното време на срещата Кевин де Бройне оформи крайния резултат.

Така Белгия продължава да бъде едноличен лидер с актив от 12 точки, с 3 повече от отбора на Русия, който победи Кипър с 1:0 в другия мач от Група I. Шотландия пък се намира на 4-ото място с 6 пункта, колкото има и Казахстан.