БЕЗАПЕЛАЦИОННО! Ливърпул отмъсти на Астън Вила там, където преди три месеца бе посрамен (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Мърсисайдци" победиха с 4:1 в 3-ия кръг на ФА Къп и продължават напред

Ливърпул се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, след като победи с 4:1 Астън Вила при гостуването си от 3-ия кръг на надпреварата.

Двубоят бе равностоен и вървеше към равен до 60-та минута, но след това "мърсисайдци" се развихриха и взеха реванш за тежката загуба от бирмингамци във Висшата лига в началото на октомври 2020г. с 2:7.

Срещата започна отлично за Ливърпул и още в 4-та минута Сане засече центриране в наказателното поле и изведе отбора си напред.

В 10-та Вайалдум беше близо да удвои аванса на Ливърпул, но топката мина над сантиметри от напречната греда. В 23-та минута Фабиньо и Мане направиха невероятни пропуски и авансът на гостите остана само един гол.

Астън Вила се възползва от многото пропуски и в 41-та изравни. Луи Бари навлезе в наказателното поле след отличен солов рейд, преодоля и Келер и прати топката в мрежата му.

След почивката Салах отбеляза за Ливърпул, но голът му беше отменен заради засада. В 60-та минута обаче Вайналдум реализира. Холандският полузащитник стреля отлично от границата на наказателното поле и матира Оноди.

Само три минути след това Мане удвои авансът на гостите, след като отново засече отлично центриране и отбеляза с глава.

В 65-та резултатът набъбна до 4:1. Мохамед Салах получи отличен пас от Шакири и с бомбен изстрел разстреля стража на Вила.

Астън Вила - Ливърпул 1:4