ЧУДОТО Е ФАКТ! Байерн загуби, след като водеше с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Храбра Борусия Мьонхенгладбах обърна баварците в епична битка

Байерн загуби с 2:3 гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах от 15-ия кръг на Първа Бундеслига. "Жребчетата" стигнаха до успеха след зрелищен обрат от 0:2. В герой за домакините се превърна Йонас Хохман, който вкара два гола и подаде за още един. Загубата е първа за баварците от 27 септември 2020 година, когато шампионите бяха разбити с 4:1 от Хофенхайм.

Тимът на Ханзи Фликс е на върха в класирането с 33 точки, но може да бъде изместен от РБ Лайпциг, който е с 31 и мач по-малко.

Грешка на Нойхаус позволи на Байерн да открие резултата в 20-ата минута. Футболистът на домакините докосна топката с ръка в наказателното поле след центриране на Алфонсо Дейвис и след намесата на ВАР реферът Харм Осмерс посочи бялата точка. Левандовски реализира дузпата, за да запише гол №20 през сезона.

Само шест след това авансът на баварците беше удвоен. Горецка разстреля Ян Зомер след самостоятелен пробив.

Няколко минутr по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Мюлер, но съдията не показа зя бялата точка. Борусия все пак успя да обаче се върна в мача. Това са случи в 36-ата минута, когато Хофман надбяга централните защитници на Байерн и пусна топката покрай Нойер - 1:2.

Атаките на домакините ставаха все по-опасни с всяка изминала минута. В самия край на полувремето обаче голмайсторът на Гладбах отново изскочи зад баварската отбрана и вкара за 2:2. Засадата беше покрита от Кимих.

Четири минути след почивката Борусия стигна до пълен обрат. Зюле сбърка, топката стигна до Емболо, който намери Нойхаус. Халфът имаше празен коридор пред себе си и Брилянтният удар на халфа се оказа невъзможен за Мануел Нойер.

В 58-ата Щиндл стреля, но прати топката над вратата. В 65-ата пък Мюлер не уцели вратата на Гладбах.

Последва период на натиск от гостите, а Гладбах изцяло се отбраняваше. Байерн обаче разчиташе основно на хаотични центрирания, които ставаха лесна плячка за защитата на Борусия.

В края буквално се стигна до канонада пред вратата на Борусия, но смелите футболисти с бели екипи хвърляха телата си на пътя на топката и не позволяваха тя да затрудни Ян Зомер.

БОРУСИЯ М - БАЙЕРН 3:2
0:1 Левандовски (21-д.)
0:2 Горецка (26)
1:2 Хофман (36)
2:2 Хафман (45+2)
3:2 Найхаус (49)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОРУСИЯ М: Зомер, Лайнер, Гинтер, Елведи, Бенсебани, Крамер, Нойхаус, Закариа, Щиндл, Хофман, Емболо

БАЙЕРН: Нойер, Павар, Зюле, Алаба, Дейвис, Горецка, Кимих, Сане, Мюлер, Дъглас Коста, Левандовски
Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)